Wydział Nauk o Bezpieczeństwie

Nabór do VII edycji programu LEGIA AKADEMICKA

23.04.2024 STUDENT

Drodzy Studenci,

Wydział Nauk o Bezpieczeństwie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego prowadzi rekrutację osób chętnych do wzięcia udziału w VII edycji projektu pt. „Legia Akademicka”.

MODUŁ PODOFICERSKI

Realizacja ochotniczego szkolenia wojskowego studentów i absolwentów uczelni w Szkołach Legii Akademickiej będzie realizowana w ramach zadania: szkolenie teoretyczne w module podoficerskim dla osób, które:

• ukończyły szkolenie podstawowe, zakończone przysięgą wojskową, mianowaniem na stopień szeregowego  i wydaniem książeczki wojskowej,
  • posiadające obywatelstwo polskie,
  • kobiety i mężczyźni zdolni do czynnej służby wojskowej (kat. A),
  • nieskazani za przestępstwa popełnione z winy umyślnej.

Projekt odbywać się  będzie w dwóch etapach:

• teoretycznym, realizowanym na uczelni,
  • praktycznym, trwającym nie mniej niż 21 dni, realizowanym w ramach ćwiczeń wojskowych organizowanych w wytypowanych jednostkach wojskowych i jednostkach szkolnictwa wojskowego.

Studenci, którzy chcą wziąć  udziału w projekcie, proszeni są o wypełnienie wniosku ochotnika i przesłanie go do dnia 10 maja 2024 r. skanem na adres e-mail: wnob@afm.edu.pl lub dostarczanie oryginału wniosku osobiście do Dziekanatu Wydziału nauk o Bezpieczeństwie w godzinach jego pracy dostępnych na stronie Wydziału.

MODUŁ OFICERSKI

Ukończyłeś moduł podoficerski w poprzednich edycjach Legii Akademickiej(posiadasz min. stopień kaprala)  lub jesteś podoficerem rezerwy i masz status studenta lub absolwenta? Możesz dołączyć do elitarnego szkolenia w module oficerskim Legii Akademickiej. Na najlepszych czeka 250 miejsc.

Aby wziąć udział w kwalifikacji należy złożyć dokumenty do Szefa macierzystego Wojewódzkiego Centrum Rekrutacji (WCR), który następnie prześle go do Szefa Centralnego Wojewódzkiego Centrum Rekrutacji (CWCR):

• wniosek w sprawie przystąpienia do realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego w ramach Szkoły Legii Akademickiej,
  • wniosek o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych w module oficerskim ochotniczego szkolenia wojskowego w Szkołach Legii Akademickiej,
  • potwierdzenie posiadania stopnia podoficera rezerwy (kopia stron książeczki wojskowej lub dyplom mianowania na podoficera),
  • potwierdzenie przeniesienia żołnierza do rezerwy (kopię strony książeczki wojskowej z wpisem dotyczącym przeniesienia do rezerwy),
  • potwierdzenie posiadania statusu studenta (nie dot. absolwentów - uczestników IV i V edycji LA),
  • kopie dokumentów potwierdzających posiadanie dodatkowych kwalifikacji (kopie dyplomów, świadectw, certyfikatów, kursów itp.).

WCR czekają ją na Wasze wnioski! Jeśli się zgłosiłeś zgłoś nam na adres: wnob@afm.edu.pl

Wszelkie pytania odnośnie programu prosimy kierować na adres: wnob@afm.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!

Wydział Nauk o Bezpieczeństwie